Sıkça Sorulan Sorular

İTÜRO 2024, 2-3-4 Mayıs tarihlerinde İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezinde düzenlenecektir.

Hayır, organizasyonumuza isteyen herkes yarışmacı olarak katılabilir.

İTÜRO 2024'e yarışmacı olarak katılmak için sis.ituro.org üzerinden kayıt yaptırmanız yeterli olacaktır. Yarışmacı değil katılımcı olarak İTÜRO 2024'de bulunmak istiyorsanız her hangi bir kayıt aşamasından geçmeniz gerekmemektedir.

Her yarışma için hem ilgili kategorinin kuralları hem de her kategori üstü kurallar geçerlidir, bu yüzden yarışmaya hazırlanırken her ikisini de dikkatle okumanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca her ne kadar başlangıçta kuralları dikkatle hazırlasak da süreç içerisinde kurallarda gözden kaçan bazı problemlerin düzeltilmesi adına değişiklikler yapılabiliyor, bu yüzden bir sorun yaşamamak adına son aşamada kuralları tekrar gözden geçirmelisiniz.

Yarışmalarla ilgili itirazlar, formatı daha önceden belirlenmiş itiraz dilekçesiyle yapılmalıdır.

Kurallarda belirtilmeyen bu gibi durumlarda tek yetkili yarışma hakemidir. Hakem kendi inisiyatifini kullanarak karar verir.

Hayır, robotunuzu yarışma pistinde denemeniz mümkün değildir. Fakat Teknik Oda'da pistlerin kopyaları bulunacaktır, orada denemeniz mümkündür.

Hayır, organizasyon esnasında robotların ve diğer tüm özel eşyaların sorumluluğu yarışmacılara aittir.

Evet, organizasyon esnasında yarışmacıların kullanımına ayrılmış Teknik Oda'da havya, lehim, yan keski vb. aletler bulunacaktır.

Program kesinleştiğinde sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan yayınlayacağız.

Tüm yarışmaların kesin sonuçları organizasyonun son günü akşam gerçekleştireceğimiz ödül töreninde açıklanacaktır.

Maalesef organizasyon bütçemizin kısıtlı olması sebebiyle bu konularda yardımcı olamıyoruz.